Radnički nadigrao Spartak za overu drugog mesta na polusezoni

Fudbaleri Radničkog definitivno ostaju na drugom mestu na tabeli tokom predstojeće zimske pauze. Novim ubedljivim izdanjem niški tim je upisao pobedu nad Spartakom rezultatom 3:0, u meču 20. kolu Superlige i time se na najbolji mogući način oprostio od svojih navijača do početka prolećnog dela sezone.

Izabranici Nenada Lalatovića su rutinskom igrom i bukvalno sa pola snage stigli do 14. pobede u sezoni, a u tome im je pomoglo odlično otvaranje utakmice.  Inicijativa na startu meča isplatila se posle svega osam minuta igre. Aleksandar Todorovski je poslao odličnu loptu sa boka, a njegov imanjak Stanisavljenić je uspeo da je sprovede u mrežu. Nedugo zatim  i asistent kod vodećeg gola je mogao da se upiše u strelce, ali je golman Spartaka Miloš Ostojić uspeo da otkloni opasnost. Period do odmora protekao je u laganijem ritmu, a polečetak drugog dela doneo je nove opasne nalete domaćih igrača. Najpre je Stefan Đorđević zapretio, i to u dva navrata, ali je Ostojić ponovo spasao svoj gol. Ipak, njegovoj sjajnoj seriji odbrana došao je kraj u 54. minutu. Ređali su se šutevi niških fudbalera, ali je jednino Petar Grbić uspeo da promađe put do mreže za velikih 2:0 na “Čairu”.  Visoko vođstvo nije usporilo domaći sastav. Radnički je nastavio sa dominacijom, ofanzivna linija na čelu sa Nerminom Haskiće je pretila, ipak nova promena rezultata je došla uz pomoć gostuju.  Igrao se 85. minut kada je Nemanja Tekijaški matarao svog golmana i postavio konačan rezultat na poslednjoj ovosezonskoj utakmici u Nišu

Trener Nenad Lalatović čestitao je svojim igračima na još jednoj dominantnoj partiji, a u tome mu se pridružio i strateg Subotičana Predrag Rogan.

Tačku na istorijsku polusezonu Radnički će staviti na gostovanju Napretku, dok će Spartak biti domaćin Voždovcu.