Radnički održao čas fudbala u Senti

Izabranici Radoslava Bataka pružili su odličnu igru na severu Srbije i u svim elimentima igre nadvisili ekipu, koja je protekle sezone bila najprijatnije iznenađenje u najjačem domaćem šampionatu.

Fudbaleri Radničkog upisali su ubedljivu pobedu na gostovanu ekipi TSC-a rezultatom 1:3, u meču sedmog kola Superlige.

Izabranici Radoslava Bataka pružili su odličnu igru na severu Srbije i u svim elimentima igre nadvisili ekipu, koja je protekle sezone bila najprijatnije iznenađenje u najjačem domaćem šampionatu.

Radnički je kroz čvrstu igru na sredini terena i dobru konrolu lopte diktirao tempo tokom prvog poluvremena, a prvu pobedu niškog tima na gostovanju u novoj sezoni najavio je gol Dušana Stojilkovića u 45. minutu.
Ovaj pogodak je itekeko olakšao postao izabrnicima Radolava Bataka u nastavku susreta. Radnički je držao rivala na distanci, a onda je sredinom drugog poluvremena uspeo da duplira prednost preko iskusnog Nemanje Kojića. Očekivao se odgovor TSC-a, međutim debitant Uroš Đuranović je u 81. minutu postigao i trećo gol za Nišlije i time rešio sve dileme.
Počasni pogodak za srpskog predstavnika na evropskoj sceni postigao je Nenad Lukić sa bele tačke u petom minutu nadoknade.

Radnički je ovom pobedom stigao do trećeg mesta na tabeli Supelige, a u narendom kolu ga očekuje derbi sa Čukaričkim. Ekipi TSC-a ovo je drugi vezani ubedljiv poraz što svaskako nije dobra uvertira za četvrtak i debi na evro sceni.