Rikardo osvojio Banjicu

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju ekipu Rada rezultatom 3:0, u meču 20. kola Superlige i tako prekinuli niz od četiri utakmice bez trijumfa na gostujućem terenu.

Ovakav epilog mogao je da se nasluti posle samo 10. minuta igre kada su crno-beli naplatili promašeje iz prethosnih mečeva i dva puta pogodili mrežu rivala.
Prva ozbiljnija akcija na meču pretvorena je u gol. Zakarić je u 5. minutu lepo proigrao Rikarda koji je postigao svoj deveti gol u šampionatu. Pet minuta kasnije novi šok za “građevinare”. Zakarić je ponovo bio u ulozi asistenta, ovog puta pronašao je Miletića posle kornera, a defanzivac crno-belih je spretnom reakcijom duplirao prednost svog tima.

Izabranici Zorana Mirkovića nisu spuštali gas, najpre je Kosović pokušao sa distance, dok je Rikardo propustio još jednu odličnu šansu.
Napadač sa Zelenortskih Ostrva je i u drugom delu bio najveća pretnja po gol domaćina. On je uputio veoma dobar udarac u 52. minutu, a posle nekoliko poluprilika svojih saigrača, postigao je novi gol i time stavio tačku na duel na Banjici. Igrao se 71. minut kada je Rikardo ispratio prekid i prosledio loptu u mrežu.

Ivanović je desetak minuta kasnije propustio ogromnu šansu za ubedljiviju pobedu svog tima, ali to nije umanjilo veoma dobar utisak koji su crno-beli ostavili na ovom duelu.