Šest medalja za smederevske strelce na Prvenstvu centralne Srbije

Natalija Tasić i Veljko Ilič potvrdili kvalitet i u gadjanju malokalibarskim oružjem

Sa šest medalja smederevski strelci su se kvalifikovali za Prvenstvo Srbije malokalibarskim oružjem. Najuspešnija na regionalnom takmičenju koje je održano u subotu u Kragujevcu, kao i lane, bila je Natalija Tasić. Tasićeva je sa 1125 krugova u trostavu 3 puta 40 metaka osvojila srebrnu medalju u kategoriji juniorki, a sa istim rezultatom u kategoriji seniorki je bila treća. Sa 596,5 krugova u disciplini 60 metaka ležeći osvojila je bronzanu medalju u takmičenju juniorki. Veljko Ilić je osvojio medalje u dve discipline, obe u kategoriji juniora. U trostavu sa 1132 kruga bio je drugi, a u disciplini 60 ležeći sa 592,9 krugova je osvojio bronzanu medalju. Nikola Simić u kategoriji seniora sa 608,2 kruga osvojio je bronzanu medalju.
Malokalibarskim sportskim pištoljem najbolji rezultat dana postigla je Jasmina Milovanović sa 575 krugova, koja se takmičila kao gošća, na Prvenstvu Beograda.
Prvenstvo Srbije malokalibarskim oružjem u A programu za juniore i juniorke održaće se u Novom Sadu, 21. i 22. jula, dok seniorske kategorije nastupaju nedelju dana kasnije. Pre državnog prvenstva u Novom Sadu sledećeg vikenda održaće se finale Kupa Srbije, a Veljko Ilić takmičiće se zatim, i u Plzenju na tradicionalnom turniru Streljačke nade.

Rezultati Prvenstvo Centralne Srbije, 50 m, Kragujevac
Juniorke trostav: 1. Nevena Armuš (SK „Čika Mata Kragujevac“) 1148, 2. Natalija Tasić (SD „Smederevo“ 1125,  3. Lara Canić (SK „Niš 1881“) 1114 krugova... Ukupno 8 juniorki.
Juniorke ležeći: 1. Nevena Armuš (SK „Čika Mata Kragujevac“) 611,7, 2. Lara Canić (SK „Čika Mata Kragujevac“) 600,3 3. Natalija Tasić (SD „Smederevo“ 596,5 krugova... Ukupno 8 juniorki.
Seniorke trostav: 1. Nevena Armuš (SK „Čika Mata Kragujevac“) 1148, 2. Lidija Mihajlović (SK „Niš 1881“) 1139, 3. Natalija Tasić (SD „Smederevo“ 1125 krugova... Ukupno 9 seniorki.
Juniori trostav: 1. Marko Ivanović (SK „Čika Mata Kragujevac“) 1135, 2. Veljko Ilić (SD „Smederevo“ 1132,  3. Bogdan Jovanović (SK „Čika Mata Kragujevac“) 1116, 4. Dušan Dimitrijević (SK „Čika Mata Kragujevac“) 1079 krugova.
Juniori ležeći: 1. Bogdan Jovanović (SK „Čika Mata Kragujevac“) 607,2, 2. Marko Ivanović (SK „Čika Mata Kragujevac“) 605,4,  3. Veljko Ilić (SD „Smederevo“ 592,9, 4. Dušan Dimitrijević (SK „Čika Mata Kragujevac“) 583,7 krugova.
Seniori ležeći: 1. Stevan Jovanović (SK „Čika Mata Kragujevac“) 619,8, 2. Lazar Kovačević (SK „Jagodina 92“) 614,3,  3. Nikola Simić (SD „Smederevo“ 608,2 kruga... Ukupno 7 seniora.
Rezultati Prvenstvo Beograda, 25 m, Beograd
Seniorke MK sport pištolj 30+30: 1. Aleksandra Ristović (SK „Zvezdara“) 568, 2. Tamara Đorđević (SK „Akademac“ Beograd) 540.  Van konkurencije:Jasmina Milovanović (SD „Smederevo“) 575.