Srbija hrabra, Rusija prejaka

Ženska rukometna reprezetnacija Srbije nije uspela da napravi podvig na startu druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Francuskoj. Naše dame izgubile su od aktuelnog olimpijskog šampiona selekcije Rusije rezultatom 29:25.

Srbija je na momonte igrala veoma dobro, a tako je i ušla u meč. Na isteku 10. minuta preko Katarine Krpež Šlezak povela 4:3. Ekipe su u egalu ostale još desetak minuta, kada je ruska odbrana predvođena raspoloženom Anom Sedojkinom između stativa napravila seriju 5:0 na velikih 14:9 na šest minuta do kraja prvog dela. Uspeo je selektor Ljubomir Obradović da konsoliduje redove, a posle 13:16 propuštena je šansa da se Srpkinje još više približi na odlasku u svlačionicu.
Naše dame su šansu za priklučak propustile na startu drugog dela kada su imale dve igračice vipe na terenu. Međutim usledili su ishitreni napadi i promašeni sedmerac, što je Rusija znala da kazni. Umesto egala rivalke su napravile novu seriju, otišle na plus šest i već tada prelomile duel u njihovu korist.
Krpež Šlezak je sa sedam golova ponovo bila naša najefikasnija rukometašica, a Jovana Stojiljković je pratila sa pet golova. U ruskoj ekipi Darija Dmitrijeva je postigla sedam golova, dok je Sedojkina sakupila 14 odbrana.
U presudnoj utakmici za nastavak takmičenje naša selekcija se sastaje sa Crnom gorom. Meč startuje u ponedeljak od 21 čas.