Srbija ostaje učesnik mirovnih misija i posle pogibije vojnika u Libanu

|   Info
Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut primio je danas podsekretara Ujedinjenih nacija za mirovne misije Žan Pjera Lakrou, koji mu je izrazio iskreno saučešće povodom pogibije pripadnika Vojske Srbije, starijeg vodnika Milovana Jovanovića u mirovnoj misiji UN u Libanu 4. juna ove godine.
Foto: televizija Kopernikus

 

Macut je zahvalio na tome i istakao da je Srbija posvećena učešću u mirovnim trupama širom sveta i da nastavlja misiju bivše Jugoslavije, uspostavljenu još 1967. prvim angažovanjem u misiji na Sinaju.

Predsednik Vlade je rekao i da Srbija ceni ulogu koju UNMIK, misija UN na Kosovu i Metohiji, ima kada je reč o zaštiti nealbanskog stanovništva u južnoj srpskoj pokrajini, a posebno Srba, ali da na tom polju ima još mnogo prostora za njihovo aktivnije delovanje.

Lakroa je potvrdio da UN pružaju punu i kontinuiranu podršku dijalogu Beograda i Prištine, i saglasio se sa premijerom da je konstruktivan razgovor jedini put ka održivoj stabilnosti.

Podsekretar UN za mirovne operacije zadužen je za strateško upravljanje kroz nadzor i koordinaciju aktivnosti brojnih misija UN širom sveta, uključujući i UNMIK.

 

 

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar