Srbija srušila vicešampiona Evrope!

Izabranici selektora Kovača duel sa Nemcima dobili su sa 3:0, po setovima 25:21, 25:17 i 25:15, posle 74 minuta igre. Od prvog do poslednjeg poena Srbija je znala šta hoće i to je demonstrirala na najbolji mogući način. Prijem, odbrana, servis i blok uz poslovično kvalitetan napad bili su nerešiva engima za izabranike Andree Đanija. Odlična igra na startu sigurno ohrabruje pred mečeve koji Srbiju očekuju u Antverpenu.

Odbojkaši Srbije su na odličan način počeli takmičenje na Evropskom prvenstvu. Srbija je u prvom meču šampionata pobedila izuzetno kvalitetnog protivnika, reprezentaciju Nemačke koja je vicešampion Evrope.

Izabranici selektora Kovača duel su dobili sa 3:0, po setovima 25:21, 25:17 i 25:15, posle 74 minuta igre. Od prvog do poslednjeg poena Srbija je znala šta hoće i to je demonstrirala na najbolji mogući način. Prijem, odbrana, servis i blok uz poslovično kvalitetan napad bili su nerešiva engima za izabranike Andree Đanija. Odlična igra na startu sigurno ohrabruje pred mečeve koji Srbiju očekuju u Antverpenu.

U našem nacionalnom timu posebno su se istakli Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Uroš Kovačević i Nemanja Petrić. Trijumf je značajan i zbog želje da Srbija osvoji prvo mesto u B grupi, što će joj kasnije doneti veće šanse za što bolji plasman.

Naredni protivnik srpskim odbojkašima je selekcija Slovačke, sa kojom je meč zakazan za 15. septembar od 18.30 časova.

Srbija: Okolić, U. Kovačević 10, Petrić 12, Ćirović, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovović 2, Atanasijević 14, Luburić, Majstorović, Podraščanin 5, Lisinac 5, Todorović.

Nemačka: From 5, Krik 4, Šot 8, Rajhert, Kaliberda, Beme 2, Grozer 6, Zenger, Kampa 1, Breme 1, Hirš 4, Karlicek 4, Bakspeler, Cimerman.