Srbija startovala pobedom

Naša podmlađena selekecija je posle velike borbe savladala reprezentaciju Brazila rezultatom 29:27.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije startovala je pobedom na kontrolnom turniru u španskom gradu Palensiji. Naša podmlađena selekecija je posle velike borbe savladala reprezentaciju Brazila rezultatom 29:27.

Prvi deo susreta proteko je u izjednačenoj igri. Srpkinje su odgovarale na golove rivalki, a onda su u poslednjih petnaestak minuta preuzele konce igre. Tada je naš pivotmen Jovana Milojević sa tri vezana gola pomerila utakmicu u drugom smeru. Potom je na scenu stupila kapiten Katarina Krpež Šlezak,  koja je podigla razliku na tri gola, dok Jelena Lavko je na pet minuta pre kraja donela Srbiji najveće vođstvo 29:25.
Katarina Krpež Šlezak je bila najefikasnija u redovima Srbije sa sedam golova, a vredi istaći i odlično izdanje golmana Kristine Graovac, koja je upisala 16 uspešnih intervencija.
Srbije se u petak sastaje sa Španijom, a duel sa domaćinom na startuje u 20.30. Dan kasnije na progrmu je meč sa  Švajcarskom.