Srpski centri briljirali na zatvaranju regularnog dela sezone

Nikola Jokić je ponovo bio jedan od junaka pobede svoje ekipe, dok je Marjanović odlično iskoristio ukazane minute.

Denver našeg Nikole Jokića je na zatvaranju prve faze savladao pred svojim navijačima ekipu Minesote rezutlatom 99:95 i ovim trijumfom overio drugo mesto u Zapadnoj konferenciji.
Nikola Jokić I drugovi su na mišiće došli do novg trijumfa, budući da su   na četiri minuta do krajaVulvsi imali velikih +11. Ipak, u tom trenutku krenuo je veliki preokret domaćina i serija od 14:0. Čvrstom odbranom i timskom igrom u napadu Nagetsi su uspeli da istope prednost protivnika, a Marej je na 32 sekunde pre kraja konačno preuzeli vođstvo. Potom je Jokić pogodio oba slobodna bacanja za I time overio pobedu svoje ekipe. Srpki centar odigrao je još jedna odličan duel, ostvario je učinak od 29 poena, 14 skokova, dve asistencije i tri ukradene lopte.
Košgeterski, pratili su ga Marej sa 17 poena, te  Heris sa 14 poena. U  Minesoti najbolji utisak ostavili su Vigins sa 25 i Dieng sa 18 poena.

U plej-ofu će igrati i Boban Marjanović, čija je Filadelfija savladala Čikago sa 125:109, i potvrdila treću poziciju na Istoku.
Marjanović je ponovo iskoristio šansu i za 25 minuta zabeležio 18 poena, osam skokova i šest asistencija.
Više od srpskog centra dali su samo njegov saigrač Džonatan Simons 20, isto koliko na drugoj strani Volter Lemon.
Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica završili su sezonu sa Sakramentom s porazom od Portlanda od 136:131.
Srpski tandem opet je bio dvocifren, Bogdanović je ubacio 15, a Bjelica 10 poena u meču u kome je Enferni Simons postigao 37.
Legendarni Dirk Novicki oprostio se od karijere uz suze i 20 poena u porazu Dalasa od velikog rivala San Antonija od 105:94, a poslednji meč odigrao je i Dven Vejd za Majami u porazu u Bruklinu do 113:94, i to uz tripl-dabl sa 25 poena, 11 skokova i 10 asistencija.