Suđenje isprovociralo Miloševića: "U ovakvim uslovima borba za titulu nemoguća!" (video)

"Mislim da nije realno očekivati da uđemo u borbu za titulu u ovakvim okolnostima. Neću komentarisati suđenje, vi vrlo dobro znate koje su to okolnosti. Sve se videlo. Prosto nemoguće. Nemoguće, nemoguće...", zaključio je iznervirani Savo Milošević posle poraza od Voždovca.

Partizan je izgubio od Voždovca, u utakmici koja je završena sa 2:1 za goste, a koju su obeležile brojne čudne situacije.

Iako su bili dosta borbenija ekipa koja je napadala svih 90 minuta igre, crno-beli su gubili već od 28. minuta. Sudija je odlučio da je čuvar mreže domaćih Vladimir Stojković ispred svog gola napravio faul dovoljno ozbiljan da se dosudi jedanaesterac. Na snimku deluje kao da prekršaja uopšte nije bilo, a odluka je naišla na burnu reakciju Stojkovića, koji je posle protesta dobio i žuti karton. Na tribinama su negodovali i navijači crno-belih. Sa bele tačke precizan je bio Nikolić. Zbog žestokih reakcija sa tribina, meč je prekidan čak tri puta.

Fudbaleri Save Miloševića nastavili su sa napadačkom igrom, nagrada za to stigla je tek u 91. minutu kada je Pavlović na odličnu asistenciju Natha izjednačio. Samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u nadoknadi vremena odbrana crno-belih je katastrofalno reagovala, a Voždovčani su postigli novi gol, koji im je doneo i pobedu. U strelce se upisao Dević.

Trener Partizana Savo Milošević koji je bio prilično nervozan tokom utakmice, u sličnom tonu je nastavio i nakon što je ona završena, gde je zaključio da veruje kako je u sadašnjim uslovima borba za titulu već izgubljena.

"U najkraćem, nismo uspeli da povratimo energiju od pre nekog dana. Čestitam Voždovcu na pobedi. Ne mogu da zamerim na htenju, imali smo mnogo više od igre, mnogo šansi koje opet nismo uspeli da iskoristimo. Falilo nam je još dodatne energije. Verovatno smo ovim izgubili u borbi za titulu jer mislim da nije realno očekivati da uđemo u borbu za titulu u ovakvim okolnostima Neću komentarisati suđenje, vi vrlo dobro znate koje su to okolnosti. Sve se videlo. Prosto nemoguće. Nemoguće, nemoguće... U ovim oklonostima se boriti za titulu... Ako se to nekome ne sviđa, šta da mu radim. Ne mogu da lažem sebe i druge. Nije realno", zaključio je iznervirani Milošević.

Partizan – Voždovac 1:2