Uspešan start u Evropa kupu

Vaterpolo reprezentacija Srbije upisala je uspešan start u novoj sezoni Evropa Kupa. Prve bodove u ovom takmičenju “delfini” su upisali na gostovanju selekciji Rumunije, pobedivši rezultatom sa 13:6.

Izabranici Dejana Savića su zahvaljujući konkretnoj igri u napadu i dobroj odbrani rešili pitanje pobednika već posle prvog poluvremena, kada su vodili 5:1. U trećoj deonici je došlo do oputšanja našeg tima, pa su Rumuni dobili taj deo igre sa 4:3. Ipak, sve je došlo na svoje u poslednjih osam minuta, kada su naši momci ponovo dodali gas i sa još pet golova u mreži rivala overili ubedljivu pobedu.
Najefikasniji u timu Srbije bio je Strahinja Rašović sa četiri gola, Ognjen Stojanović postigao je tri, a kapiten Filip Filipović i Miloš Ćuk po dva.
Srbija u narednom meču 11. decembra dočekuje Hrvatsku. Da podsetimo, "delfini" i "barakude" dele prvo mesto u grupe D, pošto su i Hrvati na startu bili bolji od Rumunije.