Vežba evakuacije u više od 20 osnovnih škola u Beogradu

|   Info
Crveni krst Beograd sa organizacijama Crvenog krsta na teritoriji Beograda sutra će, povodom Međunarodnog dana smanjenja rizika od katastrofa, realizovati vežbu evakuacije u više od 20 osnovnih škola, najavljeno je iz te organizacije.
Foto arhiva: televizija Kopernikus

 

Izvor: FoNet

Vežba se organizuje kako bi i učenici i prosvetni radnici bili pripremljeni da brzo i adekvatno reaguju u slučaju nesreće.

Imajući u vidu različite studije slučaja o posledicama klimatskih promena, Crveni krst Srbije kao sastavni deo integrisanog sistema zaštite i spasavanja sačinio je program informisanja i obučavanja iz oblasti smanjenja rizika i ublažavanja posledica od  elementarnih nepogoda i drugih opasnosti.

Crveni krst Srbije program "Smanjenje rizika i ublažavanje posledica od elementarnih nepogoda i drugih opasnosti" realizuje od 2016. za učenike trećeg razreda osnovnih škola. Cilj programa je jačanje kapaciteta i otpornosti lokalne zajednice podizanjem svesti o sistemima ranog upozoravanja i spremnosti za sprovođenje mera lične i uzajamne zaštite.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar