Zvezda bolja od Čukaričkog, završen prvi deo sezone u Superligi (video)

Utakmica je završena rezultatom 3:1. Kod sva tri gola za Zvezdu asistent je bio Marko Gobeljić. Utakmicu je obeležila i povreda kapitena crveno-belih Marka Marina, koji je pred kraj prvog poluvremena morao van terena. Posle dvadeset utakmica prvog dela sezone Crvena zvezda je prva sa 55 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana, odnosno 15 bodova prednosti u odnosu na Čukarički, koji će na jesenju pauzu kao treći.

Crvena zvezda je pobedila Čukarički sa 3:1, u poslednjoj utakmici jesenjeg dela fudbalskog prvenstva Srbije.

Zvezda je prva povela već u drugom minutu preko Milunovića. Iako su crveno-beli na kraju slavili, početak duela to, čak i uz ovaj raniji pogodak, nije nagoveštavao. Čukarički je odlično počeo utakmicu, a fudbaler ovog tima, inače nekadašnji igrač Partizana, Luka Stojanović savladao je Borjana za izjednačenje u 24. minutu.

Koliko su borbeni bili u prvom delu susreta, toliko su gosti pali u nastavku. U drugom poluvremenu Zvezdina ekipa je kontrolisala igru, što se ubrzo i isplatilo fudbalerima Vladana Milojevića. Novo vođstvo doneo je Pavkov u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Vukanović u 88.

Kod sva tri gola za Zvezdu asistent je bio Marko Gobeljić. Utakmicu je obeležila i povreda kapitena crveno-belih Marka Marina, koji je pred kraj prvog poluvremena morao van terena.

Crvena zvezda – Čukarički 3:1
(Milunović 2, Pavkov 72, Vukanović 88 - Stojanović 24)
Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Lazar Lukić (Beograd)

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić - Petrović - Ben, Marin, Vulić, Garsija - Boaći.

Čukarički: Petrović - Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović - Kovač, Vidosavljević - Ndiaje, Kajević, Stojanović – Tedić.

Posle dvadeset utakmica prvog dela sezone Crvena zvezda je prva sa 55 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana, odnosno 13 bodova prednosti u odnosu na Vojvodinu, koja će na jesenju pauzu kao treća.