Zvezda dobila treći meč finalne serije sa Partizanom

Posle meča u kojem su slavili sa 96:90, crveno-beli sada vode sa 3-1 u seriji. U narednoj utakmici domaćin je Partizan. Šampion Srbije biće ekipa koja prva dođe do tri pobede.

Crvena zvezda je pobedila Partizan u trećoj utakmici finalne serije košarkaškog prvenstva Srbije. Posle meča u kojem su slavili sa 96:90, crveno-beli sada vode sa 3-1 u seriji. U narednom meču domaćin je Partizan.

Navijači su imali priliku da gledaju još jedan uzbudljiv i rezultatski neizvestan derbi. Zvezda je delovala puno bolje u prvom poluvremenu u kojom je gotovo stalno vodila. Crno-beli su uspevali da održe rezultatski priključak najviše zahvaljujući Vanji Marinkoviću, koji je samo tokom prvog dela utakmice postigao 17 poena. Nakon pauze odnos snaga na terenu nije se puno promenio, iako su košarkaši Andree Trinkijerija uspeli da priđu na četiri poena zaostatka.

Zvezda je u poslednjoj četvrtini pokušala da obezbedi ubedljiv trijumf. Ekipa trenera Milana Tomića u dve prilike vodila je i sa deset poena prednosti, ali su gosti uvek uspevali da smanje i učine završnicu dramatičnom. Domaćin je najviše trojkama u svoju korist rešavao najkritičnije momente.

U Zvezdi se istakao Bili Beron sa 25 poena, Dejan Davidovac je ubacio koševe za 17, a dvocifren učinak su imali i Mohamed Faje i Majkl Odžo sa po 11 poena.

Kod Partizana najbolji je bio već pomenuti Vanja Marinković, koji je veče završio sa 21 poenom. Aleks Renfro je ubacio 18, Ognjen Jaramaz 15, a Markus Pejdž 14 poena.

Četvrta utakmica finala košarkaškog prvenstva Srbije igraće se u ponedeljak od 18 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić". Domaćin je Partizan. Podsećamo da je šampion onaj tim koji prvi dođe do tri pobede.