Zvezda konačno proradila i ponizila Himki

Tim sa Malog Kalemgdana je konačno zaigrao po ukusnu navijača, te je uz odlično ofanzivno izdanje održao košarkaški čas skupocenom timu iz Rusije.

Košarkaši Crvene zvezde konačno su prekinuli seriju poraza u Evroligi. Crveno-beli savladali su Himki red svojim navijačima rezultatom 90:78, u meču šestog kola elitnog takmičenja.
Izabranici Andrije Gavrilovića su do druge ovozezonske evroligaške pobede stigli na veoma dominantat načina. Tim sa Malog Kalemgdana je konačno zaigrao po ukusnu navijača, te je uz odlično ofanzivno izdanje održao košarkaški čas skupocenom timu iz Rusije.
Ekipu nije poremetilo ni isključenje kapitena Branka Lazića posle svega dva minuta igre U tim momentima blisto je Boriša Simanić koji je otvorio utakmicu sa osam uzastponih poena. Napadačku igri Zvezde nadogradila je serija poena Perperoglua, pa je crveno-beli tim našen domaćom publikom stigao do 14 poena prednostio u drugom delu druge četvrtine.
Očekivao se odgovor Šveda i drugogova u drugom delu, međutim igrači ruskog tima su se suočili sa još dominantnijim izdanjem domaćina. U trećoj deonici publika je uzivala u pravoj kanonadi igrača u crveno - belim dresovima koji su ovaj period dobili rezultatom 30:15, dok su poslednji kvartal otvorili poenima za ogromnih plus 27. To je bio udarac od koga gostujući tim nije uspeo da se oporavi.

Simanić je predvodio prvaka Srbije sa 18 poena, Beron je postigao poen manje, Perperoglu je dodao 15, Gist 12, a Braun 10 poena.
Na drugog strani, istakli su se Šved i Buker sa 14, odnosno 13 poena.

Zvezdu za vikend očekuje gostovanje Cedeviti u ABA ligi, dok će potom ugostiti Real Madrid.