Zvezda posle drame i produžetka bolja od FMP-a

Izabranici Vladimira Jovanovića namučili su prvake regiona i veoma malo je nedostajalo da prvi put posle osam i po godina upišu prvu pobedu nad ekipom Zvezde.

Derbi desetog kola ABA lige pripao je košarkašima Crvene zvezde koji su salvadalai ekipu FMP-a. Veoma uzbudljiv meć u dvorani “Aleksandar Nikolić” odlučen je posle produžetka u kome su crveno-beli izborili pobedu rezultatom 95:89.
Izabranici Vlade Jovanovića namučili su prvake regiona i veoma malo je nedostajalo da prvi put posle osam i po godina upišu prvu pobedu nad ekipom Zvezde.
“Panteri” itekako imaju za čim da žale. Naime, posle rezultatke klackalice koja je obeležila veći deo susreta, košarkaši FMP- a su stigli do maksimlanih deset razlike na sedam minuta do kraja meča.  Ipak, crveno-beli su na vreme reagovali. Zaigrali su mnogo odgovornije u odbrani, napravili seriju od 8:0 i uveli meč u dramatičnu završnicu. Domaći su iskoristili nalet za preokret i vođstvo od tri razlike, međutim Ulubaj je pogodio trojku za izjednačenje i odveo meč u produžetak.
U dodatnih pet minuta bolje su ušli „panteri“ i poveli sa 77:81, ali su potom igubili strpljenje u napadu. Kazna je stigla od Davidovca, koji je pogodio dva bacanja, a potom i trojku te je ovom serijom poena odlučio pobednika veoma interesantnog duela.
Zvezdin univerzalac je na kraju ubacio 18 poena, dok je najefikasniji u redovima pobednika bio Lorenco Braun sa 25 poena. Dvocifenu su bili i Gist sa 12 i Dženkins sa 10 poena.
U FMP-u su najefikasniji bili Ulubaj sa 19 poena i Pecarski koji je postigao 15 poena.
Zvezda i FMP posle 10. kola ABA lige imaju isti skor, po šest pobeda i četiri poraza.