Zvezda pravovremenim golovima osvojila Banovo brdo (video)

Duel na Banovom brdu nagoveštavo je neizvestnu i borbenu utakmicu, međutim detalj iz trećeg minuta je u potpunosti promenio očekivani rasplet.

Fudbaleri Crvene zvezde i dalje ne znaju za neuspeh u novoj sezoni Superlige. Crveno-beli odneli su ceo plen sa gostovanja Čukaričkom rezultatom 1:3, u derbi utakmici sedmog kola domaćeg prvenstva.
Milunović je spretno reagovao nakon kornera i doneo rano vođstvo crveno-belima. Desetak minuta kasnije Čukarički je imao veoma dobru šansu za poravnanje, a Zvezde je odmah zatim nametnula svoj ritam i država rivala daleko od svog gola.
Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, sa brzim golom Crvene zvezde. Ivanić se izborio za udarac, a lopta je na putu ka golu okrznula Ćirkovića, promenila smer i prevarila golmana Petrovića. Posle svega osam minuta igre u nastavku izabranici Dejana Stankovića su utrostručili svoju prednost. Vukanović je oboren u kaznenom prostoru, a Kanga je sigurno realizovao najstrožu kaznu. Nastavak je obeležio preoštar start Sanoga nad Docićem, koji je uz pomoć nosila posle dugog ukazivanja pomoći iznet sa terena. Fudbaler iz Obale Slonovače je u 80. minutu ustupio mesto debitantu Deijegu Falćineliju, koji je zabeležio svoje prve minute u dresu Zvezde.
Samo minut kasnije, Čukarički je imao lepu priliku posle koje je Pantić pogadio samo stativu. Ipak, u 84. minutu domaćin je stigao do počasnog gola nakon prodora I preciznog šuta Savića.
Zvezda je u finišu mogla i do četvrtog gola, ali je dobrar šut Spiridonovića zaustavila stativa.
Crveno-beli su tako upisali sedmu uzastopnu pobedu i napravili odličnu uvertitu za duel sa Omonijom u veoma bitnom trećem kolu kvalfikacija za Ligu šampiona.