Zvezdina ubedljiva pobeda za deset od deset

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su sa sigurnim partijama i pobedama u ABA ligi. Deseti trijumf iz isto toliko duela crveno-beli su uspisali u meču sa ekipom Zadra pobedivši pred svojim navijačima ubedljivim rezultatom 97:70.

Gosti iz Dalmacije su pružili solidan otpor tokom prve deonice, a već u narednoj su se suočili sa debelim minusom na svom kontu.
Šuterski veoma raspoložena ekipa Zvezde je posle trojke Simanića u 18. minutu stekla 17 poena prednost i napravila dobar kapital za nastavak duela. Definitivna odluka pala je u drugoj polovini treće četvrtine, kada je domaći tim posle serije koševa poveo sa nedostižnih 22 poena razlike.
Trener crveno-belih Milan Tomić je u poslednjoj deonici iskoristio priliku da razigra sve igrače. Samo se Dobrić nije upisao u strelce, a najefikasniji su bili Regland sa 17, Perperoglu sa 15, Cirbes sa 14 i Simanić sa 11 poena.
U Zadru su najefikasniji bili bivši igrač Partizana Kvami Von sa 16 i Mario Litl sa 14 poena.
Zvezda je ovim trijumfom napravila odličnu uvertiru za nastavak takmičenja u Evrokupu, a naredni izazov je meč sa Brešom u sredu pred svojim navijačima.